Akşam Yemeğine Çıkarken Ne Giyilir?

Arkadaşlarınız, eşiniz ya da sevgilinizle şık bir restoranda yenen akşam yemekleri oldukça keyifli aktivitelerdir. Özel günleri veya belirli bir olayı kutlamak için çıkılabilen akşam yemekleri için özenle hazırlanmak, şık ve hafif bir kıyafet seçmek son derece önemlidir. Akşam yemeğine giderken giyecekleriniz hem gece boyunca rahat etmenizi sağlayacak, hem de karşınızdaki kişiye ona özen gösterdiğinizi ve bir arada olmaktan hoşlandığınızı gösterecek nitelikte olmalıdır. Bu nedenle akşam yemeğinde bir parça gösterişten kaçınmamak, ancak sizi fazla sıkacak kıyafetleri de tercih etmemek gerekir.

Kadınlar için “Akşam yemeğinde ne giyilir?” sorusunun cevabı zor olmasına rağmen böyle özel bir gece için kıyafet seçmek de aynı derecede keyifli olacaktır. Bu noktada hoşunuza giden bir elbise ya da etek akşam yemeği kıyafeti olarak işe yarayabilir. Önemli olan çok spor ve günlük bir parça seçmemek, sade kıyafetleri de doğru aksesuar ve ek parçalarla ortama uygun hale getirmektir. Bu nedenle kolye, küpe gibi aksesuarlar yerinde kullanılmalıdır. Akşam yemeğinde giyilecekler konusunda renk seçenekleri sınırsız olmakla birlikte siyah, gri gibi renkler oldukça kullanışlı olacaktır. Eğer açık mavi, sarı gibi renkler tercih ediliyorsa kıyafetin metal ışıltılar saçan parçalarla desteklenmesi yerinde olacaktır. Yemek için pantolon giymeyi seçtiyseniz üzerinize giyeceğiniz bluz ya da tuniğin dikkati üzerine seçen kaliteli ve şık bir parça olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Erkekler akşam yemeğinde giyilecekler konusunda kadınlara göre daha rahat davranabilirler. Eğer oldukça lüks bir mekânda yemek yenecekse takım elbise ortama oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Daha rahat ya da salaş bir ortamda yenilecek akşam yemeği için ise iyi kumaştan kaliteli bir pantolon, ütülü temiz bir gömlek ve kemer, saat gibi aksesuarlar en doğru seçeneklerdir. Ancak kırışık görünümlü kot pantolon ya da spor ayakkabı gibi parçalar partnerinize gösterdiğiniz saygı açısından hanenize olumsuz puan olarak yazılabilirler.

Akşam yemeklerinde giyilecek ayakkabılar hem erkek, hem de kadınlar için şık modellerden seçilmelidir. Spor ayakkabılar, düz renkli babetler ve sandaletler akşam yemeği için uygun seçenekler değillerdir. Kadınlar bunların yerine topuklu ayakkabı modellerini giyebilirler. Erkekler için ise fazla resmi bir görünüm çizmeyen açık renkli Oxford tarzı ayakkabılar uygun olacaktır.

Bir Cevap Yazın