Bara Giderken Nasıl Giyinilir?

Partneriniz ya da arkadaşlarınızla birkaç kadeh içki içip biraz eğlenmek için bir bara gidecekseniz, kıyafetlerinizi rahat, iyi düşünülmüş ama fazla göze çarpmayan parçalardan seçmelisiniz. Bara giderken sanki bir gece kulübüne gidermiş gibi fazla iddialı giyinmek sevdiklerinizin sizin dikkat çekmeye çalıştığınızı ya da abartılı zevkleriniz olduğunu düşünmelerine neden olabilir. Bu nedenle kendinize içinde rahat hareket edebileceğiniz, bir parça dans etmenize olanak tanıyacak ve fazla gösterişli durmayacak bir kombin hazırlamalısınız.

Günlük hayatta ölçülü olarak kullanılması gereken deri kıyafetler ve metal aksesuarlar “bara giderken ne giyilir?” sorusunun cevabı olabilirler. Günlük hayatta pek kullanışlı olmayacak olsa da fiziğinize uygun, mat bir deri pantolon akşam saatlerinde birkaç kadeh içerek keyifli zaman geçirmek için oldukça elverişli bir parçadır. Deri pantolonun üzerine fazla kısa olmayan beyaz ya da beyaza yakın açık tonlarda bir gömlek giyerek pantolonun dikkat çekici havasını rahatlıkla dengeleyebilirsiniz. Ancak eğer gecenin büyük kısmını ayakta geçirecek ya da uzun saatler boyunca dans edecekseniz deri kumaşlar barda giyilebilecekler arasında ilk sıralarda değildir. Böyle bir durumda, eğer hatlarınız düzgünde içinde daha rahat hareket edebileceğiniz dar kesim bir kot pantolon giymeyi tercih edebilirsiniz. Pantolonunuzu doğal renklerde topuklu ayakkabılar ve sevdiğiniz metal detaylı bir tunikle birlikte kullanarak rahat ve kendinden emin bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Gece dışarı çıkarken, özellikle bar ya da gece kulübü gibi ortamlarda genellikle topuklu ayakkabılar tercih edilir. Bu tarz ayakkabılar her ne kadar barda giyilebilecekler arasında olsalar da uzun süre ayakta kalmanız durumunda gecenizi kâbusa çevirebilirler. Bu nedenle stiletto veya apartman topuklu ayakkabılar yerine hasır ya da lita topuklu modelleri tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Uzun süre dans ettikten sonra terlemeniz ya da gecenin sonunda üşümeniz ihtimaline karşı yanınızda seçtiğiniz kıyafetlere uyum sağlayacak bir şal ya da hırka bulundurmanız faydalı olur. Sade bir kıyafet tercih ettiyseniz siyah, kahverengi ya da koyu yeşil tonlarında bir deri ceket de mekâna ve duruma çok uygun olacaktır. Eğer bara iş çıkışı gidiyorsanız iş yerinde giydiğiniz ceketin düğmelerini çözüp saçlarınızı açarak ortamın havasına kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın