Kadınlar İlk Buluşmada Ne Giymeli

İlk buluşmalar birbirinden az da olsa hoşlanan iki kişinin birbirlerini tanımak için attıkları ilk adımlar sayılabilirler. Çift ya da çift adayı olarak çıkılan bu ilk görüşmeler iki taraf için de oldukça heyecanlı ve keyiflidir. Her ne kadar bizim kendimizi güzel ve sağlıklı hissetmemiz karşımızdakinin ne düşündüğünden daha önemli olsa da bu gibi durumlarda insanlar rahat ve etkileyici görünmek isterler. Buluşacağınız kişiyle birlikteyken rahat hareket etmeniz, konuşmaya odaklanabilmeniz ve flörtünüzü etkileyebilmeniz açısından ilk buluşmada giyilecekler büyük önem taşır.

İçinde kendini rahat hissettiğiniz her şey “İlk buluşmada ne giyilir?” sorusunun cevabı değildir. Eğer bu buluşma sizin için gerçekten önemliyse elinize geçen ilk parçaları gelişigüzel giymekten kaçınmalı ve ne giyeceğinizi planlamaya az da olsa zaman ayırmalısınız. Bu tarz bir randevuda kişinin içinde rahat ettiği, tarzını yansıtan ve spor bir şıklık görüntüsü veren bir kıyafetin tercih edilmesi yapılacak en doğru şeydir. Ancak bu seçimi yaparken kendinizi her ne kadar güzel ve göz alıcı hissederseniz edin özellikle üst parçalarda aşırı açıklık ve dekolteden kaçınmalısınız. Yaz aylarında kısa etek ve şortlar kabul edilebilir olmakla birlikte derin bir göğüs dekoltesi karşınızdaki kişide ilgiyi muhabbetinizle değil fiziksel özelliklerinizle çekmeye çalıştığınız yönünde bir algı oluşturabilir. Tersi durumda aşırı kapalı, bol ve koyu renkli kıyafetler de buluştuğunuz kişiye güvenmediğiniz ve kendinizi koruma ihtiyacı duyduğunuz şeklinde anlaşılabilir.

Eğer ilk buluşma oturarak yemek yiyeceğiniz ve sohbet edeceğiniz bir mekânda gerçekleşecekse rahat kot pantolon, şort ve fazla kısa olmayan etek ya da elbiseler ilk buluşmada giyilecekler arasında yer alabilirler. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey tarzınızı ve ruh halinizi yansıtan bir kıyafet seçmek ve fazla gösterişli görünmekten kaçınmaktır. Örneğin sade bir kot pantolonun üzerine düz renkte bir tişört giymeyi tercih ettiyseniz kendini gösteren bir kolye ya da küpe takmanız normaldir. Ancak zaten göz alıcı olan şık elbisenizi bir de parlak taşlı takılar ya da fazla gösterişli ayakkabılarla tamamlarsanız aşırıya kaçmış olursunuz. Böyle bir hataya düşmemek için giyeceğiniz kıyafeti önceden deneyip kendinize dışarıdan bir gözle bakmaya çalışmanız ve kullanacağınız takı ve aksesuarları kıyafetinizin ne kadar iddialı olduğunu göz önünde bulundurarak seçmeniz yerinde olacaktır.

Bir Cevap Yazın