Mezuniyet Ayakkabısı Seçimi

Lise ve üniversiteden mezun olacak genç kızlar için mezuniyet töreni en önemli etkinliklerden biridir. Hayatımızın en az dört senesini, belki de daha fazlasını birlikte geçirdiğimiz arkadaşlarımızla okulun kısıtlamalarından uzak, gönlümüzce eğlenebileceğimiz bu gecede hepimiz çok güzel ve göz alıcı görünmek isteriz ve bu nedenle kıyafet seçimimize büyük özen gösteririz. Giymek istediğimiz elbisenin modeline karar vermek ve ardından zevkimize ve bedenimize uygun bir tane bulmak bazen günlerimizi alır. Kimi zaman atlanan bir nokta ise mezuniyet ayakkabısı seçiminin de en az elbise seçimi kadar önemli olduğu ve onun kadar ince eleyip sık dokuyarak yapılması gerektiğidir.

Mezuniyet gecesinde en az şıklık kadar önemli olan ve dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da rahatlıktır. Bu nedenle mezuniyet ayakkabısı seçimi yapılırken elbiseye uygun görülen ilk ayakkabı yalnızca birkaç saniye denendikten sonra satın alınmamalıdır. Özellikle liseden mezun olan ve ilk kez yüksek topuklu ayakkabı giyecek olanlarda bu seçim gece boyunca sürecek bir ayak ağrısı yüzünden eğlenceye eşlik edememeye neden olabilir. Mezuniyet ayakkabısı modelleri oldukça zengin çeşitli olmakla birlikte maalesef pek çoğu birkaç saat boyunca ayakta kalıp dans etmek için tasarlanmamıştır. Bu nedenle mezuniyet için ayakkabı denenirken mağazadan en az yarım saatlik bir deneme süresi rica edilmeli ve ayakkabı bu şekilde seçilmelidir. Eğer rahatsız bir ayakkabıyı vazgeçemeyecek kadar çok beğendiyseniz ya da çoktan satın aldıysanız topuk pedi, taban pedi, parmak pamuğu gibi kimi malzemelerle onu daha rahat hale getirmeye çalışmanız yerinde olacaktır.

Eğer düz renkli, sade bir mezuniyet elbisesi tercih ettiyseniz mezuniyet ayakkabısı konusunda seçenekleriniz sınırsız demektir. Üzerinde çeşitli renk ve desenler ve hatta figürler olan eğlenceli bir ayakkabıyı tercih etmekte özgürsünüz. Elbette ayakkabınızdaki en az bir rengin elbise ve çantanızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ancak üzeri desenli, parlak renkli, payetli, çok renkli veya bol aksesuarlı bir elbise seçtiyseniz ayakkabınızın düz renkli ve sade bir model olmasında fayda var. Yalnızca mezuniyette değil, tüm önemli günlerde göz alıcı olmaya çalışırken abartıya kaçmamak için bu dengeyi sağlamaya çok dikkat etmenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın