Pikniğe Giderken Ne Giyilir

Yaz aylarının gelmesiyle serin göl kenarlarında ya da ormanlık alanlarda piknikler yapılmaya başlandı. Özellikle çocuklarla gidilen ve tüm gün sürecek bir pikniğe çıkarken keyfimizin kaçmaması için yanımıza alacağımız yiyeceklere, içeceklerin soğuk kalmasını sağlamaya, güneş kremi ya da böcek koruyucu gibi ürünleri unutmamaya özen gösteririz. Ancak piknikte giyilecekler de günümüzün iyi geçmesi açısından en az yanımıza aldığımız yiyecekler kadar önemlidir. Peki, sıcak bir günde çıkılacak piknikte ne giyilir?

Piknik açık havada yapılan bir aktivite olduğundan özellikle kırlık ve ormanlık bölgelere gidilirken çocuklara bacakları açıkta bırakan etek, elbise veya şortların giydirilmemesi gerekir. Yetişkinler kendilerine bir ölçüde dikkat edebilseler de tüm günü etrafta koşturarak geçirecek olan çocukları kollamak o kadar da kolay olmayabilir. Bu nedenle pikniğe giderken çocuklara onları kenelerden, böcek sokmalarından ve güneş yanıklarından koruyacak ince, pamuklu ancak uzun kollu ve uzun paçalı kıyafetler giydirilmesi çok önemlidir.

Yetişkinler için piknik genelde yürüyüşlere çıkılan, yemek hazırlanan, sofra başında keyifli sohbetler edilen ve kimi zaman çocukların oyunlarına eşlik edilen bir aktivitedir. Pikniğe giderken giyilecekler de bu duruma uygun biçimde rahat ve hareketi kısıtlamayan parçalardan seçilmelidir. Rahat kıyafetler giyme durumu elbette birbiriyle uyumsuz eşofmanları üst üste geçirip evden çıkmanız gerektiğini ifade etmiyor.

Kadınlar için ideal piknik kıyafeti rahat, bol kesimli bir pantolon ve yine fazla dar olmayan kısa kollu bir tişört olabilir. Erkekler ise yine rahat bir pantolon ya da şortun üzerine rahat bir gömlek ya da tişört seçebilirler. Sandaletler her ne kadar yaz mevsimi için ideal görünseler de piknikte giyilecekler arasında yer almaları tavsiye edilmez. Bu tarz açık ayakkabılar sizi rahatsız edici sinek ısırıklarına ve tehlikeli olabilecek böcek sokmalarına karşı savunmasız hale getirecektir. Piknik için tercih edilebilecek en doğru ayakkabılar ise ayağa hava aldıracak küçük delikleri bulunan ergonomik spor ayakkabılardır. Günün bir kısmı güneşin altında geçeceğinden kıyafetlerin siyah veya siyaha yakın çok koyu renklerde olmaması önemlidir. Piknikte kadınlar için fazla aksesuar kullanmamak rahatlık açısından avantaj sağlayacaktır. Erkekler ise aksesuarlarını spor tarzda bir kemerle sınırlı tutabilirler.

Bir Cevap Yazın