Plaja Giderken Ne Giyilir

Yaz mevsiminin gelmesiyle hepimiz kendimizi deniz veya havuz kenarlarına atmak isteriz, ancak elbette hazırlık yapmadan değil. Plaja giderken yanımıza havlu, güneş kremi, güneş gözlüğü, plaj terliği gibi eşyalar almamız gerekir. Peki, tüm hazırlıklarımızı yaptıktan sonra plaja ya da havuza giderken mayo, bikini veya şortlarımızın üzerine ne giymeliyiz? “Plaja giderken ne giyilir?” sorusu ilk bakışta çok önemli görünmese de tarzına ve güzel görünmeye önem veren biri için dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Kadınlar için plaja giderken giyilecekler arasında ilk sırada rahat elbiseler yer almaktadır. Hem rahat hareket etmenize, hem de rahatça soyunup giyinmenize imkan verecek olan bu parçalar rahat ve şık sandaletlerle de birleştirilirlerse plaj modası için son derece uygun seçenekler olurlar. Üstelik güneş ışınlarını yansıtan açık renk yazlık elbiseler fazla terlemenizi ve sıcaktan bunalmanızı da engellerler. Eğer elbise giymeyi tercih etmiyorsanız kısa ama dar olmayan bir şort ya da rahat bir tulum da tercih edebilirsiniz. Genellikle plajlarda tercih edilmelerine rağmen kot şort ve tulumlar fazla dar olduklarında terlemeye ve bundan kaynaklanan kimi sorunlara neden olabilirler. Bu nedenle kesinlikle ince ve bol kumaştan plaj kıyafetleri tercih etmenizde fayda vardır. Plajda tercih edebileceğiniz en rahat ayakkabılar ise bilekten bağlanan sandaletlerdir. Bu ayakkabılar hem ayaklarınıza hava aldırırlar, hem de deniz kenarında ve kumda ayaklarınızdan kaymazlar. Eğer kuma batmayacağınıza inanıyorsanız hasır topuklu yazlık ayakkabılar da tercih edebilirsiniz.

Erkeklerin işi plaja giderken giyilecekler konusunda biraz daha kolay. Eğer uzun ya da orta boyda bir deniz şortu tercih ettiyseniz üzerine giyeceğiniz uygun renkte ince kumaştan bir gömlek ya da tişört sizin için yeterli olacaktır. Eğer şortunuzu plaja gidince giymeyi tercih ediyorsanız yine kolayca çıkarıp taşıyabileceğiniz keten gibi hafif bir kumaştan üretilmiş bir şort ya da pantolon giyebilirsiniz. Şortun altona giyilebilecek en rahat ayakkabılar yine bağcıklı ya da cırt cırtlı sandaletler olmakla beraber yan kısımlarında ayağa hava aldıran delikleri olan açık renk hafif spor ayakkabışar da işinizi görecektir.

Bir Cevap Yazın