Pop Konseri İçin Nasıl Giyinmeli

Müzikten hoşlanıyorsanız ve canlı müzik dinlemeye ayıracak zamanınız da varsa mutlaka konserlere gidiyorsunuzdur. Gittiğiniz konserlerde gereğinden fazla dar kıyafetleri ya da rahatsız ayakkabıları yüzünden etkinliğin tadını çıkaramayan kişilerle de muhakkak karşılaşmışsınızdır. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak ve hem hoş ve özenli görünmek, hem de konserin tadına gönlünüzce varabilmek için “pop konserinde ne giyilir?” sorusunun cevabını bilmeniz önemlidir. Yazımızda sizlerle paylaşacağımız belli başlı noktaları ve örnek kombinleri gözden geçirip kendi tarzınızla harmanlarsanız eminiz kıyafet sorunlarını dert etmeden keyifli bir akşam geçireceksiniz.

İster açık, ister kapalı mekânda olsun; aşırı duygusal ve slow şarkılar üzerine yoğunlaşan bir grubun ya da sanatçının etkinliği olmadığı sürece pop konserleri insanların hoplayıp zıpladıkları, en azından yerlerinden kalkıp bir parça dans ettikleri etkinliklerdir. Bu nedenle pop konserinde giyilebilecekler düşünülürken rahatlık ön plana konulmalıdır. Emin olun konsere birlikte gittiğiniz partneriniz ya da arkadaş grubunuz ayakkabılarınızın ne kadar göz alıcı olduğundan çok onlara ne kadar eşlik edebildiğinizle ilgilenecektir. Bu nedenle bir konsere giderken ayakkabılarınızı aşırı yüksek ve sivri topuklu modellerden seçmemenizde fayda var. Eğer düz tabanlı spor ayakkabılardan hoşlanmıyorsanız ya da giyecek modda değilseniz kalın ve hasır topuklu ayakkabıları ya da şık sandaletleri tercih edebilirsiniz. Tabanı fazla ince olmayan rahat babet ayakkabılar da konser ayakkabısı olarak tercih edilebilirler.

Bir konser etkinliği için giyinirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri bacaklarınızı rahat hareket ettirebileceğiniz bir etek ya da pantolon seçmektir. Bu nedenle kot pantolonlar pop konserinde giyilebilecekler arasında ilk sıralarda yer alırlar. Özellikle sıcak havalarda çeşitli renklerdeki rahat şortlar ve aşırı kısa olmamak kaydıyla her boydan etek de konserde giyilebilecek kıyafetler kategorisine alınabilirler. Belirttiğimiz gibi; önemli olan seçtiğiniz pantolon, şort ya da eteğin hem otururken, hem de ayaktayken bacaklarınızın rahat hareket etmesine olanak tanımasıdır.

Altınıza ne giyeceğinize karar verdikten sonra üst parçalar konusunda biraz daha rahat davranıp yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Kol ve koltukaltı bölgenizi sıkmayacak her türlü gömlek, bluz veya tişört fazla gösterişli olmamak koşuluyla konser ortamına uyum sağlayacaktır. Ancak keyifli şarkıların çalındığı ve eğlenmek için girdiğiniz bir ortamda çok koyu ve çok pastel tonların yerine mavi, yeşil, sarı gibi eğlenceyi ve rahatlığı temsil eden renkleri tercih etmenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın